Witam na blogu Recenzje stron. Życzę miłej lektury. Zapraszam do komentowania wpisów.

niedziela, 29 kwietnia 2018

Blogeria, czyli nowinki ze świata blogowych wpisów.

Dzisiaj postanowiłam (co obiecywałam sobie od dawna) napisać przysłowiowych parę słów o mojej stronie, którą założyłam w serwisie Facebook prawie rok temu. Mowa o Blogerii, której tematem przewodnim są oczywiście blogowe posty. Tutaj pozostaje doskonałe pole do promocji moich własnych blogów oraz tych zaprzyjaźnionych. I tak też robię: daję raczej krótkie informacje o konkretnych wpisach, co nie pozostaje bez echa wśród osób czytających taką notkę. Chcą one zapewne dowiedzieć się więcej odnośnie tychże wpisów, toteż klikają i wchodzą na bloga. To mi daje dodatkowe wejścia, chociaż według facebookowych statystyk, dołączonych do strony, ta liczba nie jest aż tak oszałamiająca :( Zawsze jednak to jakiś sposób na reklamę blogów moich oraz tego, co lubię czytać u innych. Jeśli chodzi o grupę administrującą Blogerią, to oprócz mnie są jeszcze dwie osoby, których tożsamości na razie nie zdradzę. Po prostu, jeśli chcielibyście je poznać, wystarczy poczytać wpisy na Blogerii :) Każdy z nich jest podpisany, aby nie było wątpliwości, kto jest jego autorem. Taka metoda sprawdza się doskonale jako naturalnie identyfikator pochodzenia danego posta, bowiem każdy ma inny styl pisania i co innego pragnie przekazać odbiorcy.

Skąd pomysł na Blogerię i dlaczego taka nazwa ? Otóż chciałam wymyśleć coś oryginalnego, co wyróżniałoby się właśnie nazwą, i przyszła mi do głowy "Blogeria" :) Sugeruje ona, że założona strona ma wiele wspólnego z blogami. Tak jest w rzeczywistości. Poza tym słowo "Blogeria" było akurat frazą mało używaną wśród polskich stron, toteż niezajętą raczej i możliwą do wykorzystania. Co prawda zauważyłam coś w obcym języku na wymienione hasło, ale to mnie akurat mało interesowało :) Czyli nazwa raczej oryginalna, a szukałam w najpopularniejszej chyba wyszukiwarce w sieci, czyli w Google. Sam pomysł wart był realizacji, ponieważ każdy bloger i blogerka powinien/powinna podejmować jak najwięcej aktywnych działań, mających na celu promocję swojego bloga/blogów. Dlaczego więc by nie Facebook ? Wystarczy odrobina dobrych chęci, jakiś pomysł, konto w serwisie i już można zaczynać.

Blogeria posiada na chwilę obecną niejaką nawet popularność. Od pewnego czasu zanotowała 57 polubień oraz 56 obserwacji. Mam nadzieję na więcej :) Tak więc miło mi będzie, jeśli Ty, drogi czytelniku, posiadając konto na Facebooku, polubisz lub zaobserwujesz moją stronę. Naturalnie wcześniej zapoznając się z jej zawartością, czytając krótkie notki lub opiniując. Niejeden Internauta ma po temu okazję, jeśli tylko zechce. Dla mnie będzie to sama radość, kiedy popularność Blogerii jeszcze wzrośnie. Rzecz jasna moi znajomi otrzymali już dawno zaproszenia do polubienia i wielu z nich owo zaproszenie wykorzystało. Dzięki nim mam już stronę o przyzwoitej oglądalności, toteż jest to dla mnie bodźcem do dalszych działań i rozwoju tejże.

W podsumowaniu pragnę powiedzieć, iż potencjał znajomych i serwisu Facebook jest znaczny dla blogera czy webmastera, z siły którego warto skorzystać. Nawet jeśli nasz profil jest lubiany przez nie znane nam bliżej osoby, to nic nie szkodzi, bo gdy chodzi nam po prostu o większą promocję naszych stron czy blogów, wówczas pożądana jest jak największa liczba osób. Oczywiście reklamując naszą stronę (u mnie "Blogeria"), nie musimy wcale ograniczać się wyłącznie do Facebooka. Są jeszcze inne serwisy, jak powiedzmy Twitter, który, z tego co zauważyłam, nie ma nic przeciwko Facebookowi :) Można też pisać rozmaite artykuły albo prosić o ich stworzenie na przykład blogera, który później zamieści taki artykuł u siebie. My naturalnie rewanżujemy się wpisem na naszej stronie. To są darmowe sposoby na promocję i opłaca się je zastosować, nie wydając ani złotówki. Tak więc kiedy stworzymy swoją stronę na Facebooku, dbajmy o jej aktywny rozwój oraz reklamujmy dozwolonymi środkami. I już nie przedłużając, zapraszam Was na opisywaną w niniejszym artykule "Blogerię". Sami oceńcie, czy jest ciekawa lub wartościowa :) Linka do niej umieściłam niżej.

https://www.facebook.com/blogeria/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz