Witam na blogu Recenzje stron. Życzę miłej lektury. Zapraszam do komentowania wpisów.

sobota, 25 marca 2017

Galeria treści - oryginalny blog Kingi Pater.

Zaglądam dosyć często na Facebooka, toteż nic dziwnego, że odnalazłam tam kolejną ciekawą stronę. Tym razem jest nią blog Kingi Pater, zatytułowany "Galeria treści". Pani Kinga jest copywriterką, czyli zawodowo zajmuje się pisaniem rozmaitych tekstów. Moim zdaniem wychodzi jej to znakomicie, czego przykładem są wpisy na blogu. Mnie zainteresował szczególnie ten o bibliotekach, i jego właśnie reklamę widziałam jakiś czas temu na Facebooku. "Bibliotek czar" jest doprawdy doskonale i lekko napisany. Krótko i zwięźle scharakteryzowano znane biblioteki świata - jest to bardzo dobry wstęp do wirtualnej podróży po takich miejscach, bowiem na końcu artykułu mieści się link do strony "The House of Books", czyli "Dom Książek". Na tej właśnie witrynie ujrzymy przepiękne i stylowe wnętrza rozmaitych bibliotek na świecie, przykładowo w Oxfordzie, Wenecji, Tokio czy Paryżu. Robią wrażenie, ponieważ nie ma nic bardziej wyjątkowego dla zapalonego czytelnika niż ujrzeć podobne widoki. Zupełnie jakby się tam już było ...

"Galeria treści" jest bardzo wysmakowana wizualnie. Widać rękę profesjonalisty. Nie wiem, czy sama autorka poświęciła swój czas na przygotowanie szaty graficznej, czy może zleciła to firmie zajmującej się grafiką komputerową. W każdym bądź razie całość podoba mi się bardzo. Nagłówek jest sporych rozmiarów, zwraca od razu uwagę odwiedzającego i jest znakomitą reklamą strony. Zachęca wręcz do dłuższego na niej pozostania. Tło owego nagłówka nieco zamglone, na pierwszym planie jakaś nie znana mi roślina. Napis: Galeria treści, Kinga Pater. Ponad nim mała papryczka chili, według mnie dodaje przysłowiowego "pazura" całości. Doskonały symbol indywidualnego stylu autorki. Pisze ona z prawdziwą pasją, więc i owa papryczka nie jest od rzeczy. Poza tym całość jest wizualnie przejrzysta i pięknie się prezentuje. Tak więc widzimy tu znakomity przykład pogodzenia treści z wyglądem.

Blog oparty jest o platformę Wordpress. Ja osobiście wybieram zwykle popularnego Bloggera, bowiem lepiej się na nim znam. Jednakże i Wordpress ma zapewne swoje plusy, tylko trzeba umieć go obsługiwać. Ja raczej nie miałam z nim do czynienia od strony praktycznej, toteż niewiele mogę powiedzieć. Jednakże od razu można zauważyć, iż ktoś tu umie nie tylko nim się posługiwać, ale i stworzyć funkcjonalną oraz naprawdę uroczą całość. Menu nawigacyjne bloga również prezentuje się stylowo, w tle poszczególnych pozycji widzimy ten sam obrazek co w nagłówku, tylko oczywiście zmniejszony. Owe pozycje to: kultura, marketing, myślę sobie oraz podróże. Pani Kinga potrafi pięknie napisać na dowolny temat, dotyczący wymienionych grup tematycznych. Widzimy, że można tworzyć i czerpać z tego radość, mieć oryginalne hobby i prawdziwą pasję.

Każdy z opublikowanych postów jest opatrzony naprawdę sporych rozmiarów obrazkiem. To sposób na przyciągnięcie uwagi odbiorcy i zachęcenie go do przeczytania całości wpisu. Jest on raczej krótki, toteż czytający nie zmęczy się zanadto :) Bardzo dobrym zabiegiem jest podzielenie tekstu na akapity, jak również zatytułowanie każdego z nich - tytuł pogrubioną czcionką. To moim zdaniem przydaje dynamiki całości i sprawia, że odbiorca będzie cały czas równie zainteresowany treścią - nie zaprzestanie czytania po pewnym czasie, znudzony. Widać, że Pani Kinga jest doskonała w swoim fachu i zna się na rzeczy. Nic, tylko chwalić. Profesjonalizm w każdym calu ! Podsumowując niniejszego posta, pragnę więc powiedzieć: jeśli szukacie kogoś, kto napisze Wam teksty, które chętnie przeczytają Wasi odbiorcy, czytelnicy, klienci - skorzystajcie z usług Pani Kingi Pater. A jeżeli chcecie sobie poczytać coś lekkiego - zapraszam na bloga tej utalentowanej osoby. Adres podaję niżej. Na pewno nie wyjdziecie zawiedzeni.

http://www.kingapater.com/

1 komentarz:

  1. Bardzo dziękuję za tak sympatyczną recenzję. Przyjemnie jest coś tworzyć, gdy ma się świadomość, że innym się to podoba. Bardzo dziękuję i oczywiście zapraszam z kubkiem kawy albo filiżanką aromatycznej herbaty do świata moich perypetii i podróży - czasem wirtualnych czasem prawdziwych.

    OdpowiedzUsuń