Witam na blogu Recenzje stron. Życzę miłej lektury. Zapraszam do komentowania wpisów.

sobota, 21 stycznia 2017

Internetowy Poradnik Zdrowie, czyli jak żyć i dbać o siebie.

Jak znalazłam tę ciekawą stronę ? Trochę nietypowo. Otóż ... grałam w Wiejskie Życie na Facebooku. Tam właśnie zafundowałam sobie za wirtualne monety, zdobyte w grze, Wodną Farmę. I właśnie na niej pewnego dnia zasadziłam nieznaną mi dotąd roślinę, czyli rukiew wodną. Nie wiedząc, czym ona jest, a chcąc poznać, wpisałam w Google "rukiew wodna" i pierwszą stroną w wynikach wyszukiwania, na którą trafiłam, to był właśnie Poradnik Zdrowie. Zainteresował mnie początkowo właśnie wymieniony artykuł. Okazuje się, że rukiew wodna, inaczej rzeżucha wodna, to bardzo zdrowa roślina. Witaminy C ma nawet więcej niż cytrusy, potasu niż pomidory, a beta-karotenu w dużo większych ilościach aniżeli marchewka ! Posiada również właściwości antynowotworowe i dobroczynne dla skóry. To prawdziwa bomba witaminowa - polecana jest osobom z niedoborem witamin (awitaminozą). Czyli warto ją nabyć i posiać chociażby w doniczce, chociaż oczywiście o szczegóły najlepiej dopytać wykwalifikowanego ogrodnika.

O zdrowiu zresztą jest na opisywanej stronie bardzo dużo. Poświęcony został mu cały dział o nazwie, rzecz jasna, "Zdrowie". Znajdziemy tam mnóstwo cennej wiedzy o chorobach, domową apteczkę, sposoby na grypę i przeziębienia oraz mnóstwo innych porad. Naturalnie wszystko to nie może w razie potrzeby zastąpić wizyty u lekarza. Taka konsultacja ze specjalistą w co ważniejszych przypadkach jest niezastąpiona. Jednakże dostępna na stronie wiedza może nam zasygnalizować problem u siebie lub innych. Tak więc warto co nieco poczytać o zdrowiu, aby móc je efektywnie zachować i cieszyć się nim przez długie lata.

Pozostałe kategorie tematyczne to: Aktualności, Uroda, Diety, Żywienie, Seks, Ciąża, Psychologia, Sprawdź się (testy, quizy, sygnały ciała itp.), Eksperci, Forum, Wformie24.pl (witryna stowarzyszona na temat fitnessu, ćwiczeń i w ogóle aktywnego życia), jak też druga strona - "Regeneracja.info" - o sanatoriach, uzdrowiskach, rehabilitacji, SPA oraz tym podobnych sprawach. Mnie zainteresował szczególnie dział "Żywienie" - stąd i krótka wzmianka na samym początku o rukwi wodnej. W tym dziale zapoznamy się z zasadami żywienia, dowiemy się co tak naprawdę zjadamy na co dzień lub co jest przydatne w kuchni, wypróbujemy także przepisy kulinarne między innymi na dania wigilijne. Czyli same rzeczy przydatne praktycznie każdemu człowiekowi, wszak każdy z nas odżywiać się musi, w dodatku najlepiej racjonalnie i z umiarem :) Przykładowy artykuł z grupy "co jesz" to sposób na przygotowanie ... mąki kokosowej. Jest ona szczególnie polecana osobom na diecie bezglutenowej, jako że nie zawiera ona tego składnika. Poza tym to cenne urozmaicenie naszego jadłospisu oraz jest korzystna dla zdrowia, szczególnie w takich schorzeniach jak cukrzyca (obniża poziom cukru) albo dla osób odchudzających się (dużo błonnika).

Widzimy więc, że taka strona jak "Poradnik Zdrowie" jest zarówno ciekawa, jak i przydatna w życiu. Możemy się z niej mnóstwa niebanalnych, jak i pożytecznych rzeczy dowiedzieć. Oczywiście niekoniecznie musi Was interesować tak jak mnie żywienie - chociaż to nie pasja, raczej podczytuję sobie o tym od czasu do czasu. Na temat zdrowia czy urody też możecie poczytać, jeśli to akurat Was ciekawi. W każdym bądź razie warto regularnie odwiedzać tę witrynę, co i ja sama będę robić. Mam nadzieję, że "Poradnik Zdrowie" Was zafrapuje i z przyjemnością zaplanujecie sobie powiedzmy codziennie kwadransik na lekturę. Tak więc zapraszam na stronę:

http://www.poradnikzdrowie.pl

1 komentarz: