Witam na blogu Recenzje stron. Życzę miłej lektury. Zapraszam do komentowania wpisów.

sobota, 19 listopada 2016

GreenPolska - ekologia i zdrowie na co dzień.

Całkiem niedawno, bo zaledwie kilka dni temu odnalazłam dzięki Facebookowi bardzo ciekawą stronę ekologiczną i jednocześnie prozdrowotną. Nazywa się ona GreenPolska. Zawiera mnóstwo przydatnych oraz pożytecznych artykułów tematycznych. Właściwie cała ta witryna to jeden wielki zbiór tekstów o zdrowiu i zdrowym stylu życia, jak również o ekologii na co dzień. Wizualnie robi dobre wrażenie, plamiste zielono-białe tło współgra z wymienionymi motywami przewodnimi. Logo także zwraca uwagę, bowiem jest stylizowane na chiński ying-yang (biało-czerwona i zielona "łezka" wpisana w okrąg). Mnie się ono podoba :) Co do głównych działów na stronie, to mamy takie oto: Aktualności, Żywność, Dom i Ogród, Środowisko, Styl Życia, Wydarzenia i oczywiście Kontakt. Bardzo to dobrze świadczy o administratorach serwisu, że można się z nimi skontaktować. Nie każda osoba prowadząca swoją witrynę umieszcza ten ważny szczegół.

Strona GreenPolska układem przypomina mi nieco bloga i blogowe wpisy. Są one zamieszczane jak dotąd regularnie, a nawet i codziennie. Najnowsze wiadomości i najpopularniejsze tematy przyciągają uwagę, ale też właśnie kojarzą się z blogiem. Być może jest to zabieg celowy, a szablon strony jest rzeczywiście wzięty z tych blogowych. Tylko nie wiem z których ... ? Mogę jedynie przypuszczać, znając trochę niektóre blogowe platformy, jak Wordpress czy Blogger. Widzę także, iż adres strony jest oryginalny, nie bazujący na darmowej wersji tychże serwisów (greenpolska.com). Taka strona lepiej się pozycjonuje, gdyż jest niepowtarzalna i niepowielona. Myślę, że opisywany przeze mnie serwis stworzył jakiś pasjonat zdrowego, naturalnego i ekologicznego stylu życia. Warto poczytać sobie artykuły, ponieważ mogą nas one wiele nauczyć oraz uświadomić niektóre sprawy.

Weźmy na przykład taki temat: "Chcemy jeść zdrowo, ale nie wiemy jak ?". Zwraca on uwagę na ważny temat zdrowego odżywiania. Okazuje się, że Polacy są w tym coraz lepsi, jednakże ciągle jeszcze niektórzy z nas podjadają słodycze albo chipsy, które są nie tylko żywnością stosunkowo wysoko przetworzoną, ale i kaloryczną. Warto zastąpić je na początek popcornem - ale bez tłuszczu czy soli - albo nawet i suszonymi owocami, które, będąc słodkie, zawierają również wiele cennych składników odżywczych, jak antyoksydanty czy składniki mineralne. Takie właśnie dobre nawyki żywieniowe będą procentować w naszym życiu i przydadzą nam zdrowia.

Ciekawostką na stronie jest Green Tv. Zawiera niestety ... tylko jeden teledysk Julii Pietruchy. Trochę szkoda, twórcy strony mogliby dodać nieco materiału, bo sam temat wygląda ambitnie i aż prosi się o ciąg dalszy. Ponadto dobrym pomysłem są aktualne wydarzenia proekologiczne z miasta Warszawy. Kto tam mieszka, z pewnością może skorzystać na podobnych zapowiedziach i dowiedzieć się więcej na wybrany temat. Podsumowując: serwis jest naprawdę wartościowy i warto go regularnie odwiedzać, aby zdobyć wiedzę lub ją poszerzyć. Wielu Polaków - lub osoby znające nasz rodzimy język - z pewnością będzie zadowolonych, że istnieje podobna strona, o ile oczywiście pokrywa się ona z ich rzeczywistymi pasjami i zainteresowaniami. Ale też i przeciętny Kowalski może znaleźć tu coś dla siebie, jak chociażby opisywane już trochę przeze mnie zagadnienie zdrowego odżywiania, aranżacja ogrodu, turystyka albo nawet i ... moda. Zapraszam więc na stronę:

http://greenpolska.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz