Witam na blogu Recenzje stron. Życzę miłej lektury. Zapraszam do komentowania wpisów.

niedziela, 9 października 2016

Wiedzoholik - strona dla ciekawych świata.

Nie pamiętam już, jak znalazłam tę witrynę. Wiem tylko, że zainteresowała mnie swoją przystępną dawką wiedzy dla każdego. Chodzi mi naturalnie o stronę "Wiedzoholik", wymienioną w tytule niniejszego posta. Wyróżnia się ona stosunkowo łatwo przyswajalnymi tekstami z rozmaitych dziedzin wiedzy. Myślę, że wielu z nas, internautów, znajdzie tam mnóstwo ciekawostek oraz dobrze napisanych artykułów. Tak więc mamy następujące kategorie: technologia, medycyna, fizyka, mózg, chemia, środowisko, fauna i flora, kosmos oraz ... blog. Mnie szczególnie przypadły do gustu wpisy a la blogowe. Na przykład: "Od dziś już nic nie będzie takie samo ! Otrzymaliśmy wiadomość od obcej cywilizacji.". Wbrew pozorom tego posta nie należy traktować dosłownie. Chodzi o ... zbadanie, jak ludzie przekazują dalej niesprawdzone treści. Polecam szczególnie "łowcom sensacji" :)

Innym przykuwającym moją uwagę artykułem jest "Stephen Hawking ma ważną wiadomość dla wszystkich osób cierpiących na depresję". Istotnie, treść przekazu nastraja optymistycznie, a podbudowana jest naukowym porównaniem tej choroby do ... kosmicznej czarnej dziury. Naukowiec, genialny astrofizyk, zmagający się z ciężką chorobą, twierdzi, że tak naprawdę rzeczone obiekty nie są rodzajem więzienia dla materii, ale może ona wydostać się na drugą stronę (prawdopodobnie w innym wszechświecie). Tak samo depresja nie jest "końcem wszystkiego". Zawsze istnieje jakieś rozwiązanie naszego problemu. Nie warto się więc załamywać, a zamiast tego starać się odnaleźć własne wyjście z dręczącej nas sytuacji.

Można też poczytać sobie co nieco o zwyczajach naszych czworonożnych pupilów. Chodzi mi konkretnie o notkę "Oto co widzą psy, kiedy oglądają z nami telewizję ?", z działu "Fauna i flora". Otóż po lekturze wspomnianego tekstu możemy dojść do wniosku, że psy zupełnie inaczej postrzegają rzeczywistość niż ludzie. Nie widzą tych samych barw co ich właściciele, preferują krótkie sceny, łatwo tracą zainteresowanie - jeśli nic nie przykuje akurat ich uwagi. Tworzone są nawet ... specjalne kanały telewizyjne dla nich. Niesamowite, prawda ? I trochę ... niekonwencjonalne. Czy ten zwyczaj się przyjmie ? Trudno powiedzieć. Być może pozostanie jedynie swoistą "nowinką", stosowaną przez ekscentrycznych właścicieli.

Na koniec tradycyjnie małe podsumowanie. Strona zawiera mnóstwo ciekawych, raczej krótkich atykułów, a więc nie zmęczymy się specjalnie, czytając :) Myślę, że to dobra metoda, aby zainteresować zwykłych "zjadaczy chleba" nauką. Moim zdaniem całkiem skuteczna. Warto więcej wiedzieć, a nie ograniczać się tylko do biernego siedzenia przed telewizorem, przy niektórych kiczowatych serialach. Natomiast jeśli już wybieramy rozrywkę, jaką jest internet, to dobrze byłoby konstruktywnie spędzić ten czas, prawda ? Nie interesować się plotkarskimi serwisami, a zamiast tego zafundować sobie dawkę sprawdzonej, naukowej wiedzy. Poszerzać horyzonty. Do tego właśnie doskonale nadaje się serwis "Wiedzoholik", czyniąc z nas w żartobliwym tego słowa znaczeniu "nałogowców wiedzy" :) Może ten zwyczaj stanie się naszym hobby ? Zapraszam więc na stronę:

http://wiedzoholik.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz