Witam na blogu Recenzje stron. Życzę miłej lektury. Zapraszam do komentowania wpisów.

niedziela, 14 sierpnia 2016

Ciekawe strony - moja toplista.

Od ponad roku prowadzę niewielką toplistę, z której jestem prawdziwie dumna :) Wprawdzie nie jest ona zbyt często odwiedzana przez internautów (z wyjątkiem samego początku jej istnienia), ale i tak kieruję nią i dosyć często sama zaglądam. Oczywiście po to, aby sprawdzić ilość wizyt osób zainteresowanych oraz żeby ... popodziwiać design ;) Trochę się nad nim napracowałam i obecnie strona graficzna mojej toplisty mnie absolutnie zadowala. Parę linijek kodu jednak robi wielką różnicę. Chociażby samo tło - musiałam zmodyfikować kod CSS, którego wzór zaczerpnęłam z pewnego poradnika dla początkujących webmasterów. Ogólnie rzecz biorąc sprawia mi satysfakcję praca nad stroną wizualną danej strony czy toplisty. Wykreowanie nagłówka także wymaga nieco zachodu i dobrego pomysłu. Korzystam z darmowej grafiki na wolnych licencjach. Praca nad stronami to moje hobby.

Toplista "Ciekawe strony" - bo to o niej mowa - w początkowych założeniach miała zawierać wyłącznie witryny, które opisuję na niniejszym blogu "Recenzje stron". Napisałam w tym celu wiele e-maili do administratorów rozmaitych serwisów, portali i blogów, jednakże tylko niewielki ich odsetek odpisał mi albo był zainteresowany toplistą nowo utworzoną, o słabej pozycji w wyszukiwarkach i niewielkiej oglądalności. No cóż, początki chyba zawsze bywają trudne ... Mimo wszystko te kilka osób utworzyło konta na mojej topliście, a ich witryny wyświetlają się na niej. Tym ludziom jestem wdzięczna. Sporo adminów stron nie przejawiało chęci udziału w moim przedsięwzięciu, ale chociaż pofatygowali się i odpisali. To też jest spory plus całej sprawy. Miło wiedzieć, że są jeszcze ludzie uprzejmi, nawet, jeśli odmawiają.

Obecnie przyjmuję w poczet stron toplisty wszystkie serwisy, nie tylko te, które już zrecenzowałam. Muszą być one jednak zgodne z regulaminem. Umieściłam też na niej tak dla zasady również własne strony, blogi i pozostałe toplisty, które prowadzę. Zawsze to więcej pozycji :) Poza tym dodawałam w swoim czasie opisywaną toplistę do internetowych katalogów stron (tych bezpłatnych). Niestety odzew z nich jest nikły, to znaczy: niewiele osób wchodzi na toplistę poprzez wpisy w tychże katalogach, zachęcające do jej odwiedzin. Szkoda ... Toplisty jednak nie usunę, dalej będę ją prowadziła z cichą nadzieją na jej lepszą pozycję oraz na więcej wizyt ze strony internautów. Za dużo się nad nią napracowałam, żeby kasować ...

Co do szaty graficznej, to była ona często zmieniana. Na chwilę dzisiejszą doszłam już z nią do ładu, uzyskując wygląd, jaki mi się podoba, a także który jest przejrzysty dla oglądającego i po prostu ... ładny (tak uważam). Niestety moje umiejętności w modyfikacji kodu toplisty nie są wielkie. Znam podstawy języka HTML, które są absolutnie niezbędne do prowadzenia jakiejkolwiek strony, i to ... wszystko. Umiem też obsługiwać proste programy graficzne, przy pomocy których tworzę przeważnie nagłówki i banery. Co do CSS, to nie znam go prawie wcale, poza tą jedną umiejętnością zmiany tła strony. Wszystko to jednakże wystarcza do wykreowania nieskomplikowanej strony lub do zmiany kodu. "Ciekawe strony" są już oparte o gotowy szablon serwisu Toplista.pl, który to można poprawiać według własnego gustu i uznania. Podsumowując: miło mi będzie, jeśli odwiedzicie moją toplistę i może podzielicie się swoimi uwagami w komentarzu do niniejszego posta. Serdecznie zapraszam do kliknięcia w link:

http://ciekawe-strony.toplista.info

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz