Witam na blogu Recenzje stron. Życzę miłej lektury. Zapraszam do komentowania wpisów.

sobota, 20 lutego 2016

Gotujemy ze smakiem, czyli witryna pełna przepisów.

Z pewnością stali czytelnicy mojego bloga zauważyli, że dosyć często recenzuję strony kulinarne. Dzisiaj nie będzie inaczej, pragnę bowiem przedstawić bloga kucharskiego, który mnie zainteresował. Jego nazwą i mottem jest "Gotujemy ze smakiem. Dla każdego coś dobrego !". Opublikowany został na komercyjnej domenie o zakończeniu .com. Dzięki temu serwis może zdobyć wyższą pozycję w wyszukiwarkach, w porównaniu z tak zwanymi subdomenami za darmo. Na stronie zainstalowano skrypt blogowy Wordpressa, dzięki czemu właściciel (lub osoba prowadząca) może dodawać nowe wpisy. A jest ich całkiem sporo. Samą witrynę odnalazłam poprzez serwis Topsurf.eu.

Kategorie postów są kulinarnie różnorodne, dając nam orientację w zasobach strony. Dziedzin mamy konkretnie kilkanaście, toteż bez problemu mogę wymienić je wszystkie: ciasta, desery, diety, drinki, gotowanie, pieczenie, porady, przekąski, przepisy, sałatki i surówki, slider, wegetariańskie oraz z patelni. Osoby odchudzające się na pewno zainteresuje dieta kapuściana i bananowa (na razie tylko tyle). Skupmy się jednak na czymś ... bardziej kalorycznym :), a więc przykładowo ciasta. Najnowszy post z tej grupy opisuje, jak sporządzić ... zapiekankę ze szpinakiem i ricottą ! Czyżby osoba dodająca wpisy uważała, że zapiekanka to ciasto ? Bo moim zdaniem chyba nie ... Chociaż nieco je przypomina wyglądem i ... smakiem ? Niektórzy bowiem jedzą wypieki na słono. Tak czy inaczej nie będę się spierać. W końcu każdy nazywa jak lubi. Drugi post jest już niewątpliwie przynależny w pełni do kategorii ciast (a właściwie ciasteczek). To babeczki malinowe. Myślę, że przepis nie powinien nastręczać trudności przy samym sporządzaniu, bo potrawa należy do łatwych w wykonaniu, a dodatkowo zdjęcie uatrakcyjnia całość.

Blog posiada podwójne menu nawigacyjne. Właściwie potrójne, jeśli weźmiemy pod uwagę niewielkie menu na samej górze strony, z takimi pozycjami, jak: przepisy, porady i kontakt. Jest także drugie menu górne z wybiórczymi kategoriami, których więcej znajduje się po prawej stronie bloga. Całość robi dobre wrażenie i ukazuje dbałość autora witryny o przejrzystość serwisu. Szata graficzna jest zdominowana przez zieleń i różne jej odcienie. Tło stanowi obrazek ukazujący kosz warzyw i owoców, czyli samo zdrowie. Wszystko jest znakomicie skomponowane i harmonijne. Nie męczy wzroku bardziej niż sam monitor komputera. Dodane do postów fotografie są również tym czymś, co lubię, ponieważ przedstawiają małe arcydzieła sztuki kulinarnej.

Na sam koniec chciałabym jeszcze dodać, że zawsze podziwiam osoby, które lubią i potrafią gotować. Ja sama posiadam w tej dziedzinie niezbyt wielkie umiejętności :) A chęciami też jest różnie ... Jak rozumiem, autor witryny przynależy do osób, które pasjonują się kuchnią i przepisami. Taki podręczny zbiorek przyda się każdemu, kto chce zadziwić gości smakiem i wyglądem potraw. A może gotuje dla siebie ? To nie ma większego znaczenia, bowiem zarówno receptury kulinarne, jak i same porady są warte wypróbowania w praktyce. Urozmaicą one naszą dietę codzienną, szczególnie zaś sałatki i surówki, które są bardzo zdrowe oraz dostarczają naszemu organizmowi cennych składników. Mówiąc inaczej: jeśli poszukujecie kuchennych inspiracji, poświęćcie trochę czasu na zapoznanie się z tym ciekawym blogiem. Wystarczy kliknąć adres poniżej. Zapraszam:

http://ugotujemy.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz