Witam na blogu Recenzje stron. Życzę miłej lektury. Zapraszam do komentowania wpisów.

niedziela, 17 stycznia 2016

To tylko muzyka - blog recenzencki.

Bardzo dawno temu - bo aż w zeszłym roku :) - poznałam przypadkiem bloga oceniającego rozmaite albumy muzyczne oraz przedstawiającego twórców. Jak go odnalazłam ? Prawdopodobnie był to znowu serwis Zblogowani.pl - nie pamiętam już. Taka platforma skupiająca blogi jest nieocenionym dla mnie źródłem materiału na niniejszą witrynę. Po prostu często zaglądam do "Zblogowanych" w poszukiwaniu inspiracji i trzeba przyznać, że skutecznie. Tyle o tym chyba już dosyć popularnym portalu. Blog, który dzisiaj chcę opisać, nosi nazwę, jak sugeruje tytuł niniejszego posta - "To tylko muzyka". Tylko i aż.

Autorka wymienionej strony dodaje wpisy raczej regularnie. Widać wyraźnie, iż ma ona profesjonalną wiedzę, powiedziałabym wręcz encyklopedyczną. No chyba, że podczas pracy nad wpisami posiłkuje się Wikipedią lub zwykłą encyklopedią czy leksykonem. Tego niestety nie wiem. Tak czy inaczej, posty brzmią niezwykle wiarygodnie i naprawdę fachowo. Na pierwszy rzut oka można zauważyć, iż administratorka bloga pasjonuje się dobrą muzyką i może wiele o niej opowiedzieć. Jej hobby jest niezwykle "dopracowane", ponieważ widać po stylu pisania, że nosi ona w sobie zapał, chęć dzielenia się wiedzą z innymi oraz talent pisarski.

Teraz szata graficzna bloga. Szablon strony jest w stylu czarno-białym i w odcieniach szarości. Zwraca uwagę duży, w wymienionych barwach nagłówek witryny, przedstawiający muzyków. Być może ulubione postacie ze świata muzycznego - według gustu blogerki. Do poszczególnych wpisów dodaje ona jednak kolorowe fotografie, najczęściej opisywanych twórców lub zdjęcia okładek albumów. To ożywia bloga i sprawia, że przyjemniej czyta się takie posty, okraszone fotografiami, na które miło popatrzeć. Teksty wpisów zawierają też rozmaite cytaty, czyli znane wypowiedzi muzyków.

Co mogę napisać w podsumowaniu ? Blog jest doprawdy bardzo interesujący oraz bogaty w wiedzę z dziedziny muzyki. Odnajdziemy na nim rozmaite muzyczne ciekawostki, ale nie tylko. Opisywane płyty są najczęściej dostępne do kupienia w sklepach. Miło, iż autorka strony posiada tak niezwyczajną pasję, bo nie tylko słucha muzyki, ale i ją opisuje, recenzuje. Publikowane opinie są oczywiście subiektywne, ale w niczym to nie przeszkadza, przynajmniej dla mnie. Najpopularniejsze tagi (kategorie tematyczne), umiejscowione po prawej stronie bloga, ułatwiają odszukanie wśród takiego ogromu materiału pożądanych okruchów wiedzy. Jest też wyszukiwarka i statystyki odwiedzin witryny. Trzeba powiedzieć, że całkiem sporo internautów przejawia zainteresowanie muzyką i chętnie czyta, co administratorce strony "wyszło spod pióra", czy może raczej klawiatury :) Tak więc zapraszam na bloga:

http://to-tylko-muzyka.blog.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz