Witam na blogu Recenzje stron. Życzę miłej lektury. Zapraszam do komentowania wpisów.

niedziela, 18 października 2015

Promocje książkowe - jak tanio kupić coś do czytania.

Wczoraj napisała do mnie e-maila pewna osoba, prowadząca witrynę z promocjami na książki. Trafiła ona jakoś na blog Moje sprawdzone czytadła i słusznie uważając, że interesuje mnie literatura, zachęciła do odwiedzin swojej strony "Aktualne promocje książkowe". Dzisiaj byłam na tej witrynie i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Jest ona bardzo interesująca dla takiej pasjonatki czytania, jak ja :) Mnóstwo na niej bardzo ciekawych i atrakcyjnych cenowo promocji czytelniczych.

Wizualnie strona, a właściwie blog oparty o silnik Wordpressa, prezentuje się ładnie i przejrzyście. Tło postów jest białe, a witryny - jasnoszare. Mnie to pasuje. Nagłówek ukazuje stertę książek tradycyjnych, papierowych, ułożonych jedna na drugiej. Moim zdaniem jest trochę zbyt ciemny w porównaniu do jasnego tła bloga. Przydałoby się nieco więcej pastelowych barw i/lub żywszych kolorów. Po prostu na mnie ów nagłówek robi obecnie trochę smutne wrażenie, ale oczywiście o gustach się nie dyskutuje i być może autorce strony właśnie taki się spodobał. Ponadto wpisy są dodawane raczej regularnie, a nawet czasem po kilka dziennie ! No bo jeśli akurat jest dużo promocji ... to cóż, nie sposób ich pominąć. Zauważyłam również, że można przesłać administratorce bloga wiadomość przez specjalny formularz o znalezionej w sieci wyprzedaży, co do której jeszcze nie ma wzmianki na stronie. To bardzo przydatne narzędzie, ułatwiające z pewnością blogerce, ale też i czytelnikom życie.

Jeśli chodzi o same promocje, to pochodzą one ze stron rozmaitych wydawnictw. Mamy więc ofertę zarówno książek papierowych, jak i elektronicznych, dostępnych w różnych formatach (e-booków i audiobooków). Tematyka takich dzieł literackich jest bogata i obszerna, ponieważ rzeczone wydawnictwa na ogół prezentują książki z wielu dziedzin. Przykładowo posłużę się asortymentem gatunkowym od Ebookpoint.pl. I tak mają oni: literaturę, biznes i ekonomię, książki dla dzieci, dla młodzieży, edukację, e-prasę, historię, informatykę, inne, języki obce, kulturę i sztukę, lektury szkolne, miniprzewodniki, nauki przyrodnicze, nauki społeczne, obcojęzyczne, popularnonaukowe i akademickie, poradniki, prawo, przewodniki i podróże, psychologię, religię, sport/fitness/diety oraz technikę i mechanikę. To oferta naprawdę pokaźnych rozmiarów, wydawnictwo się postarało ! Często możemy też napotkać e-booki do pobrania za darmo !

Blog istnieje już od dawna. Postów na nim jest bardzo dużo, wystarczy tylko otworzyć rozwijane menu "Znajdź księgarnię" i zobaczyć, ile wpisów jest połączonych z konkretnymi tagami wydawniczymi. Autorka strony pokazuje nam również, które witryny uważa za interesujące i warte uwagi ze swojego punktu widzenia (kategoria "Polecane blogi"). Myślę, że można je odwiedzić z czystej ciekawości. Strona prężnie reklamuje się na serwisach społecznościowych, takich jak: Facebook, Instagram, Twitter i Google+. Ich profile są zbliżone wizualnie i tekstowo do postów omawianej witryny.

Jeśli zaś mówimy o blogowych wpisach, to są one krótkie i opatrzone grafikami, co uatrakcyjnia je wizualnie. Nie każdy lubi przecież czytać obszerne teksty, jak na moim blogu ;) Myślę, że będę częstym gościem, odwiedzającym tę jakże ciekawą i użyteczną witrynę. Lubię książki, toteż pewnie nie raz skorzystam z jakiejś promocji, opisanej na blogu. Kto zechce poczytać książkę, na pewno ją kupi, jak sądzę. A czy ma to znaczenie, gdzie ją nabędzie ? Z pewnością tam, gdzie taniej. Ja osobiście już dawno przestałam zajmować się programami partnerskimi, oprócz Google AdSense, które daje sensowne stawki oraz Nexto - ze zwykłego przyzwyczajenia :). Tak więc zapraszam na stronę "Aktualne promocje książkowe", a na pewno znajdziecie coś dla siebie, jeśli tylko lubicie czytać:

http://www.promocjeksiazkowe.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz