Witam na blogu Recenzje stron. Życzę miłej lektury. Zapraszam do komentowania wpisów.

niedziela, 13 września 2015

Saga Wizji Paradoksalnych - mroczna seria fantasy.

Dawno temu, nie pamiętam już jak i skąd, natrafiłam na pewną stronę autorską, gdzie debiutująca, młoda pisarka, Martyna Goszczycka, prezentowała serię swoich książek. Opis tych dzieł z miejsca mnie zainteresował, ponieważ bardzo lubię fantasy, a i domieszka horroru nie zaszkodzi. Autorka serii o nazwie "Saga Wizji Paradoksalnych" wydała już dwa pierwsze tomy: "Odrodzenie" (część pierwszą) i "Potępienie" (część drugą). Zapewne pracuje już nad trzecią (mam nadzieję). Książki warte są przeczytania. Ja zapoznałam się już z obydwoma, czytając "od deski do deski" i pochłaniając każdą z nich w zaledwie kilka dni. W planach mam jeszcze lekturę "Obłąkanej", prequela całej serii, opisującego wydarzenia poprzedzające akcję zarówno "Odrodzenia", jak i "Potępienia". Ogólnie mówiąc, dwa pierwsze tomy cyklu to naprawdę solidna, obfitująca w magię i sceny walki, dawka fantasy, niepozbawiona czasem wręcz brutalnych opisów. No cóż, właśnie dlatego jest mroczna.

Witryna przeszła niedawno gruntowną przemianę własnego image, czyli zmieniła nieco wygląd. Wcześniej była w tonacji jasnej, teraz natomiast więcej jest czerni, co zapewne nawiązuje do ponurej atmosfery, zawartej w książkach. Z czernią ładnie kontrastuje czerwień - ponieważ obrazy walk w dziełach są dosyć mocne, wręcz dosadne, czyli leje się w nich sporo krwi. Mnie osobiście z początku to przeszkadzało, potem przywykłam, zwracając baczniejszą uwagę na samą akcję, która biegnie wartko - na pewno nie można jej zarzucić rozwlekłości, jak w niektórych książkach innych autorów. Saga opisuje niecodzienny, czarodziejski wręcz świat, w którym żyją magowie, nimfy, demony, rusałki, wilkołaki i oczywiście ... ludzie. Jeden z głównych bohaterów, młody demon Haru, odrzucony przez własną rodzinę, trafia do okrutnego Syndykatu Skrytobójców, gdzie szkoli się w walce wręcz, magii, alchemii i zabijaniu. Tam spotyka nimfę Plage, przywódczynię wymienionej organizacji, która go fascynuje i wręcz przyciąga. Tak rodzi się uczucie, niby wątły kwiat w bezlitosnej rzeczywistości. Czy przetrwa ? Tak z grubsza można by opisać tom pierwszy serii.

Część druga dostarcza nam również niemało przygód oraz samej magii. Haru zmuszony jest poszukiwać swojej Plage, która znikła, przenosząc się do innego świata (nie, nie umarła). Chcąc podążyć za nią, musi najpierw przygotować się do drogi oraz przejść czarodziejskie rytuały, które umożliwią mu dotarcie do Zaświata. Tam na jego drodze staną potężne istoty, które będą się starały mu przeszkodzić. Haru będzie musiał jakoś sobie poradzić, nie bez wysiłku włożonego w walkę o przetrwanie w magicznym świecie. Otrzyma też i pomoc. Od kogo ? Wystarczy przeczytać książkę, aby dowiedzieć się więcej oraz zaspokoić swoją ciekawość, dotyczącą rozwoju akcji, jak również losów bohaterów powieści. Dodam tylko, że oba pierwsze tomy są wydane w formie ebooków (pierwszy dodatkowo w wersji papierowej). Można je nabyć w rozmaitych księgarniach internetowych, wystarczy trochę poszukać.

Witryna została utworzona na bezpłatnym hostingu serwisu Onet.pl. Z prawej strony wysuwa się nam okienko reklamowe, które jednakże można swobodnie zamknąć. Moim zdaniem to niewielki koszt, poniesiony za "darmowość" utrzymania witryny. Tematyka przedstawionych na niej książek jest doprawdy fascynująca, oczywiście dla wielbicieli fantasy ze szczyptą horroru. Mnie krótki opis powieści zachęcił do ich zakupu, czego potem nie żałowałam, bo akcja jest żywa i pełna niesamowitych przygód, jak też zaskakujących zwrotów akcji oraz niespodziewanych okoliczności, które wpływają na życie bohaterów. Szczerze polecam Wam tę niezwykłą serię książkową, a na pewno nie wyjdziecie zawiedzeni. Witryna umożliwia także kontakt z autorką poprzez Facebooka, tak więc możecie przesłać jej wyrazy wsparcia i zapytać o cokolwiek chcecie. Na koniec nie pozostaje mi nic innego, jak tylko podać adres omawianej strony. Zapraszam do zapoznania się z nią i, być może, zakupu książek. Skrótową prezentację powieści znajdziecie tutaj:

http://sagawp.republika.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz