Witam na blogu Recenzje stron. Życzę miłej lektury. Zapraszam do komentowania wpisów.

niedziela, 23 sierpnia 2015

Shannabanana - muzyczne ciekawostki i nie tylko ...

Korzystając z serwisu Zblogowani.pl, dodałam tam pewnego razu swoje blogi - w celu ich lepszej popularyzacji. Jednego z nich polubiła osoba prowadząca witrynę "Shannabanana", dodając miły komentarz u mnie na blogu oraz w temacie na forum przynależnym do portalu Zblogowani. Tak poznałam stronę "Shannabanana" i przyznaję, że ją polubiłam - z wzajemnością :) Od czasu do czasu ją odwiedzam, ponieważ nie wymaga ona jakiegoś większego zaangażowania ze strony potencjalnego czytelnika. Wpisy są krótkie i treściwe - w sam raz dla zabieganych osób, albo dla tych, którzy preferują konkretne i rzeczowe treści. Do tych ostatnich należę i ja. Lubię poznawać rozmaite ciekawostki z dziedziny muzyki. Wzbogacają one moją wiedzę i w ogóle przyjemnie się je czyta. Osoba prowadząca ma według mnie niemałą wiedzę oraz zacięcie do wyszukiwania słabo znanych faktów z życia muzyków, wiadomości dotyczących piosenek lub całych albumów muzycznych. Naprawdę należy się jej podziw i szacunek za tak starannie wykonaną pracę.

Blog "Shannabanana" został zrobiony na szablonie w odcieniach czerwieni, co nadaje mu wizualnej dynamiki oraz zwraca uwagę internauty. Mnie się podoba, gdyż jest to barwa ożywcza i żywiołowa. Poza tym każdy z postów został napisany w podwójnej wersji: jedna po polsku, a pod spodem tłumaczenie na język angielski, zresztą bardzo poprawne. Osoby odwiedzające mogą więc podszlifować swoje umiejętności lingwistyczne, czytając angielski wpis. Jeśli natomiast trafi się odwiedzający z obcych krajów, wówczas będzie miał on szansę zrozumieć, co pisze autorka bloga, pod warunkiem jedynie, iż jest obznajomiony z tym uniwersalnym językiem. Innymi słowy: bardzo dobry pomysł z ręcznym tłumaczeniem, zwłaszcza, że znane i niestety popularne narzędzie od Google (z którego blogerka nie korzysta), wykonuje na ogół toporne i mało eleganckie przekłady. Najlepiej, jeśli ktoś zna dobrze angielski, tłumaczyć swoje wpisy samodzielnie.

Teraz co nieco o samych postach. Autorka bloga zwykle publikuje mało znane fakty, dotyczące osobistości świata muzycznego, jak na przykład "George Harrison uratowany przez żonę" lub "Ojciec Rock'n'Rolla". Nie braknie także newsów na temat piosenek lub konkretnych płyt muzycznych, najczęściej przedstawiane są okoliczności ich powstania - hipotezy bądź sprawdzone wiadomości z pewnych źródeł. Blogerka opisuje też miejsca, z którymi wiążą się jakieś historie, jak "Abbey Road", słynne przejście dla pieszych, znajdujące się w Londynie. Zostało ono uwiecznione na okładce płyty grupy The Beatles. Tytuł albumu jest tożsamy właśnie z nazwą owego przejścia. Więcej poczytamy o tym we wpisie "Abbey Road". Osoba prowadząca bloga dzieli się również z internautami swoimi preferencjami, dotyczącymi muzyki i piosenek. Kategoria "Moja lista" lub "Moje typy" zawierają zestawienie ulubionych piosenek albo muzyczne eksploracje, to znaczy utwory odkryte przez blogerkę. Nie ukrywa ona, że jej ulubionym okresem są lata 90'te i eurodance. Przykładowa lista kompozycji zawiera się tutaj: "I love the 90s eurodance !".

Jeśli chodzi o mnie, to z miłą chęcią czytam wszelkie muzyczne ciekawostki. Lubię też poznawać czyjeś gusta. Często jest tak, iż odwiedzając jakąś stronę, dowiaduję się czegoś nowego. Lubię odświeżać swoje muzyczne horyzonty :) Myślę, że jestem otwarta na praktycznie każdy gatunek, a jego słuchanie zależy przeważnie od mojego nastroju. Witryna "Shannabanana" dostarczyła mi wielu nie znanych dotąd informacji muzycznych. Przypomniałam też sobie o niegdyś lubianych i słuchanych przebojach lat 90-tych. Przyjemnie będzie do nich wrócić :) Tak więc gorąco polecam czytającym niniejszego posta internautom odwiedziny opisanego tu przez mnie bloga. Myślę, że dostarczy on niezapomnianych chwil wielu muzycznym fanom. Nazwa strony jest nieco inna od jej adresu, ale nie należy się tym zrażać. A oto i link do wymienionej witryny:

http://saskjaa.blogspot.com/

3 komentarze:

 1. Kojarzę tego bloga. Dziwny jest, jakiś niestaranny.


  ~Arco Iris

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdzie znajduję płyty? Różnie bywa. Czasami przypadkiem wpada mi w oko okładka, czasami jakiś utwór się napatoczy. :)

  Zapraszam na nn.

  ~Arco Iris

  OdpowiedzUsuń
 3. Shannabanana zmieniła szatę, więc zapraszam do zapoznania się:)
  To jest mój pierwszy blog, dopiero się uczę wszystkiego, ale mam nadzieję, że będzie coraz lepszy:)
  Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń