Witam na blogu Recenzje stron. Życzę miłej lektury. Zapraszam do komentowania wpisów.

piątek, 27 marca 2015

Relaksacja - odgłosy natury oraz kojąca muzyka.

Dziś pragnę podzielić się z Wami moimi dwoma niedawno poznanymi stronami, dzięki którym wielu z Was na pewno się zrelaksuje. Obie witryny są na pozór skromne, jednakże efekt ich działania w moim przypadku jest zadowalający. Przypuszczam, że nie tylko w moim :)

Mnóstwo osób ceni sobie relaks przy łagodnej, uspokajającej muzyce lub słuchając odgłosów, jakie wydają ptaki, drzewa lub zjawiska atmosferyczne. W ostatnim przypadku jest trochę tak, jakbyśmy przenieśli się z miejskiego zgiełku na łono natury. Stroną, która pozwala posłuchać sobie dźwięków padającego deszczu (niestety tylko), jest Rainymood.com. Witryna jest warta uwagi, ponieważ szum deszczu uspokaja, pozwala zasnąć po stresującym dniu, słowem odpręża. Sama sprawdziłam i faktycznie: są to odgłosy miłe dla ucha. Dodatkową atrakcją jest animowane tło, czyli widok kropli spływających po matowej szybie. Coś pięknego ... Jest także dostępna specjalna aplikacja na telefony komórkowe z systemem Android, pozwalająca cieszyć się widokiem i dźwiękami deszczu w swoim osobistym urządzeniu. Osobom posiadającym własną stronę www, Rainymood udostępnia specjalny kod (iframe), który po umieszczeniu go na stronie wyświetli okienko ze spływającymi kroplami, jak również wyemituje odgłosy deszczu.

Kolejną ciekawą witryną jest Calm.com. Posłuchamy na niej spokojnej, kojącej muzyki w kilku rodzajach. Relaksację umożliwiają ruchome obrazy natury (na przykład brzeg morza, ukwiecona łąka, ociekające wodą zielone gałęzie drzewa lub chmury). Towarzyszą im najczęściej nastrojowe, ambientowe melodie - najczęściej, ponieważ udało mi się odnaleźć także odgłosy deszczu oraz śpiew ptaków. Niestety jak dotąd nie sprawdziłam wszystkich animacji, ale z czasem mam nadzieję to nadrobić :) Ciekawostką jest aplikacja dostępna na systemy Android oraz możliwość ustawienia sobie czasu na relaks przy pomocy wymienionej strony. Może to być 2, 5, 10, 15 albo 20 minut. Możemy również skorzystać z przewodnika. Witryna jest godna polecenia, szczególnie za piękne animacje przyrodnicze. Nie do pominięcia jest również łagodna, kojąca zmysły muzyka. Szczerze zachęcam do odwiedzin opisywanej przeze mnie strony.

P.S. Jedyny mankament , jaki zauważyłam, to niestety duża objętość stron. Oznacza to, że animacje plus muzyka zużywają sporo transferu internetowego. Ale i tak warto ...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz