Witam na blogu Recenzje stron. Życzę miłej lektury. Zapraszam do komentowania wpisów.

sobota, 6 grudnia 2014

Z ostatniej chwili - akcja "Nakarm Psa z OLX".

Dosłownie pół godziny temu otrzymałam ciekawą wiadomość typu mailing od serwisu ogłoszeniowego OLX.pl (posiadam tam konto). Przyszła ... z jednodniowym opóźnieniem. Zbliżają się Święta, toteż firma zaangażowała się w dobrze widzianą akcję charytatywną, która ma na celu dokarmianie psów ze schronisk w Busku-Zdroju oraz Oświęcimiu. Na czym polega przedsięwzięcie ? Otóż z rankingu wybieramy sobie psa, którego chcemy regularnie karmić, następnie codziennie klikamy w odpowiedni przycisk na podstronie. W nagrodę za naszą wytrwałość (akcja trwa do 17 grudnia 2014), za każdego nakarmionego w opisany sposób psa, portal OLX wyśle 20 kg karmy do schroniska. Prawda, że nieskomplikowane ? Moim zdaniem warto włączyć się w to dzieło dobrej woli, ponieważ pomoc zwierzętom jest czynem chwalebnym i godnym pochwały. Niejedno schronisko z chęcią przyjęłoby dodatkowy pokarm dla swoich podopiecznych.

Wymieniona akcja jest chyba bardzo popularna, gdyż na jej stronie głównej znajdziemy facebookowy button, który ukazuje nam, iż przedsięwzięcie polubiło już ... 28 tysięcy osób ! To brzmi niezwykle optymistycznie ! Na podstronie Schroniska możemy zapoznać się z krótką charakterystyką wybranych przez serwis OLX przytulisk dla zwierząt. Podane są ich dane kontaktowe, tak, aby rzeczony czyn społeczny nie był jedynie akcją "od święta". Pomoc będzie mile widziana także w każdy inny dzień roku. Patroni owej akcji są wymienieni na dole strony głównej. Są to między innymi: serwis Oświęcim Online, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "Animals" i radio Express FM. Opisywane dzieło startuje już po raz siódmy.

Twórcy projektu przypominają, że najlepszą pomocą dla zwierząt i schroniska jest zaadoptowanie psa lub kota i stworzenie mu prawdziwego domu. Przytulisko jest tylko rozwiązaniem prowizorycznym. Tymczasem możemy włączyć się przynajmniej tak w opisywany program i pomagać naszym czworonożnym przyjaciołom "na odległość". To również jest dobry uczynek, który należałoby spełnić. W końcu taka operacja nic nas nie kosztuje. Wystarczy odrobina gorliwości i konsekwencji. Stworzony ranking psów pomoże nam w wyborze dokarmianego zwierzęcia. Osobiście doradzam te najmniej popularne, gdyż tak nakazuje mi sumienie. Na chwilę obecną mamy już 6 w pełni nakarmionych psów. Należy pamiętać, że wymienione dożywianie jest wirtualne, a zdobyta w ten sposób karma zostanie rozdzielona pomiędzy wszystkie zwierzęta w schronisku.

Kampania jest godna uwagi i polecenia. Można ją promować poprzez serwisy społecznościowe, przykładowo: Facebook, Twitter, Nasza Klasa czy Google +. W ten sposób zbierze się więcej osób altruistów, którym nieobce jest zainteresowanie losem zwierząt. Znajdzie się także coś dla webmasterów, czyli twórców stron internetowych. Mają oni prawo umieścić na swojej witrynie specjalną odznakę "Karmię psy z OLX.pl". Niestety póki co musimy wstawiać grafikę na stronę ręcznie, ponieważ ta serwisowa nie działa. Tym samym nie radzę korzystać z gotowego kodu html. Akcja jest przeznaczona dla ogółu, nie tylko dla użytkowników portalu OLX, którzy założyli tam konto. Po prostu mailing jest wysyłany tylko do nich, ale między innymi od tej grupy zależą losy opisywanego przeze mnie charytatywnego projektu. Zaangażujmy się w niego, jeśli mamy taką możliwość i nieco wolnego czasu. Podaję adres do strony:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz