Witam na blogu Recenzje stron. Życzę miłej lektury. Zapraszam do komentowania wpisów.

czwartek, 16 stycznia 2014

Toplista muzyki relaksacyjnej.

Serfując po szerokich wodach internetu, napotkałam kiedyś ciekawą toplistę. Zawierała ona linki do rozmaitych witryn, powiązanych tematycznie z dziedziną muzyki relaksacyjnej. W dzisiejszych czasach relaks jest nam bardzo potrzebny, wręcz niezbędny. Aby rozładować nadmiar negatywnych emocji, odprężyć się i odpocząć, warto posłuchać relaksujących melodii i dźwięków. Kojąca muzyka przynosi spokój, przydatne też okazują się odgłosy natury, np. szum morza, krople deszczu, wiatr w koronach drzew itp. Przy takiej muzyce można też medytować. Przydaje się ona wielu zapracowanym lub zestresowanym osobom. Nie każdy ma przecież czas i możliwości, aby wyjechać na łono natury, chociaż to byłoby chyba najlepsze rozwiązanie. Chłoniemy wówczas o wiele więcej niż tylko słuchając muzyki. Mimo to, z braku czasu, można posłuchać sobie muzyki relaksacyjnej z komputera, odtwarzacza mp3, laptopa, tabletu czy rozmaitych innych dóbr technologicznych.

Toplista muzyki relaksacyjnej prezentuje adresy wielu stron, oferujących za darmo lub odpłatnie płyty CD lub pliki z muzyką relaksacyjną. Chętni mogą zapoznać się z ofertami, klikając dowolne, wybrane łącze do sklepu internetowego, prywatnego bloga albo strony. Muzyka jest do użytku prywatnego lub komercyjnego, ta ostatnia kategoria często bez opłat ZAIKS. Niektóre osoby oferują swoje usługi, prowadząc grupowe czy też prywatne sesje relaksacyjne, dla dorosłych i dzieci. Na niejednej witrynie można odnaleźć linki do innych, zbliżonych tematyczne stron, w dużej mierze toplist z dziedziny uzdrawiania i rozwoju duchowego, magii, psychotroniki, ezoteryki, psychologii, medycyny lub szeroko pojętych kobiecych spraw. Przoduje tutaj strona: http://muzykoterapia.cba.pl/, która, choć nie najpiękniejsza wizualnie, to pełna jest przydatnych i wartościowych treści. Można ją odwiedzić, głównie poszukując usług relaksacyjnych.

Wiele z umieszczonych w topliście witryn oferuje szczególnie poszukiwaną muzykę relaksacyjną za darmo. Najczęściej jest to oferta promocyjna lub zachęcająca do kupna innych, odpłatnych płyt czy plików mp3. Dostępna jest muzyka klasyczna, etniczna, elektroniczna albo nawet filmowa. Nierzadko firmy lub osoby prywatne organizują koncerty i warsztaty relaksujące, które są wartościowe same w sobie. Okazują się one, jak sądzę, bardzo pożyteczne dla wielu osób z zachwianą równowagą, zmęczonych codziennym dniem i pracą, pragnących uprawiać jogę i medytację. Muzyka relaksacyjna, jak twierdzą niektórzy znawcy, jest doskonałym połączeniem natury ze współczesną techniką. Przygotowana przez profesjonalistów, nierzadko nawet z tytułem naukowym, jest używana tam, gdzie dobre samopoczucie klienta jest priorytetem. W topliście możemy odnaleźć osoby proponujące zakup instrumentów muzycznych (czyli muzyka szeroko pojęta). Odnajdziemy też muzykę dźwięków, czyli rozmaite gongi i kamertony, synchronizujące półkule mózgowe.

Na koniec pragnę zaznaczyć raz jeszcze, jak ważny jest relaks i odpoczynek w naszym życiu. Nie musimy od razu kupować tony płyt muzycznych. Na początek jedną czy dwie :) zwłaszcza, że niektóre sklepy umożliwiają jej posłuchanie na stronie. Poza tym wiele serwisów oferuje muzykę darmową, czasem w ogóle nie przeznaczoną do sprzedaży czy jakiejkolwiek komercji. Warto się z nią zapoznać i sprawdzić na sobie jej terapeutyczne oddziaływanie. Muzykoterapia bywa niezastąpiona w codziennym życiu, pozwala cieszyć się spokojem ducha lub wyłączyć się z codzienności, poznając nieznane wody medytacji, samoleczenia i prawdziwego, głębokiego relaksu. Zapraszam więc do odwiedzin tej nietuzinkowej toplisty :) Podaję linka do niej:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz