Witam na blogu Recenzje stron. Życzę miłej lektury. Zapraszam do komentowania wpisów.

czwartek, 2 stycznia 2014

The Inspiration Gallery - zainspiruj się darmową grafiką :)

Dzisiaj coś dla webmasterów, czyli osób tworzących strony internetowe. The Inspiration Gallery jest witryną anglojęzyczną, dostarczającą darmową, legalną grafikę na stronę. Wszystkie obrazki oparte są na czymś w rodzaju licencji: "linkware", czyli wymagane jest umieszczenie linka zwrotnego do Inspiration Gallery na tworzonej przez nas witrynie. Potrzebny button jest umieszczony na podstronach z dodatkami. Grafiki są jednakże czyjąś własnością. Obowiązują tu prawa autorskie. Właśnie dlatego witryna publikuje pewne warunki, na których można użytkować zawartość. I tak: nasza strona nie może mieć charakteru komercyjnego. Akceptowane są tylko witryny nie zawierające oferty handlowej, jak również nie przynoszące nam zysku czy zarobku, czyli użycie tylko non-profit. Nie ma pozwolenia na tworzenie z grafik galerii. Nie wolno sprzedawać lub rozpowszechniać własnych prac z użyciem elementów graficznych z Inspiration Gallery. Zabronione jest hotlinkowanie, tzn. linkowanie bezpośrednio do grafik wymienionej witryny (grafiki jako część strony należy umieścić na własnym serwerze). Dalsze restrykcje w dziale Terms of Use, czyli warunki użytkowania.

Dodatki są podzielone na dwie główne kategorie: Borders (obramowania) oraz Wallpaper (tapeta, tło na stronę). Z kolei wśród obramowań wyróżniamy następujące grupy: Acanthus Leaves (liście akantu - roślina), Angels and Cherubs (anioły i cherubinki), Animal Kingdom (królestwo zwierząt), Arabesque (arabeska - wzorzysty element dekoracyjny), Architecture (architektura), Art Nouveau (sztuka nowoczesna), Country Charm (urok wsi), Floral (wzory roślinne), Ivy and Laurel (liście bluszczu), Leaves (liście), Other (inne), Space (przestrzeń kosmiczna), Transparent (przeźroczyste) oraz kilka kategorii w przygotowaniu. Moja uwaga: kategorie są przygotowywane już baaardzo długo :) Możliwe, iż Webmaster witryny stracił nią zainteresowanie. Grafiki na stronie pobierane są, o ile dobrze pamiętam, w zestawach, czyli do wielu obramowań dodawane są przydatne, powiązane tapety-tła. To bardzo ułatwia pracę webmasterowi. Teraz tła-tapety - wydzielone są następujące dziedziny: Acanthus (akant), Country Charm (urok wsi), Damask (adamaszek - delikatny materiał), Floral (motywy roślinne), Ivy and Leaves (dekoracyjne liście bluszczu), Marble (marmur), Moire (mora - prążki), Mottled (pstry, cętkowany) i Weave (sploty tkaniny).

Wymieniłam wszystkie kategorie, ponieważ uważam je za niezwykle interesujące i bardzo dekoracyjne na przyszłej stronie. Ktoś się mocno postarał i umieścił na witrynie Inspiration Gallery mnóstwo wartościowej grafiki. To nie takie obrazki, co "dają po oczach", migają i pląsają we wszystkie możliwe strony :) Podziękowania należą się także autorom prac, którzy, jak rozumiem, zezwolili na umieszczenie ich na omawianej witrynie oraz wykorzystanie przez twórców stron internetowych, nawet jeżeli to użytkowanie na ograniczonych prawach. Niestety mały minusik: kategorie w przygotowaniu, a jest ich kilka, nie są od dłuższego czasu rozwijane (od kilku ... lat). Czyżby więc Webmaster opuścił witrynę, przestał się nią interesować ? W zasadzie niekoniecznie, ale że nie chciało mu się jej dalej rozwijać, to fakt. Mimo wszystko serwis The Inspiration Gallery jest wart odwiedzin, nawet po to, aby ucieszyć oko piękną grafiką. Webmasterzy odnajdą tu wiele ciekawych, stonowanych i prawdziwie eleganckich obrazków na stronę - głównie ci, którzy szukają pomysłu na szatę graficzną. Szczerze polecam i podaję linka na stronę:


1 komentarz:

  1. Piękne projekty stron www tworzy whitemoon - agencja reklamowa. Wrocław to miasto, w której pracują. Mają niesamowite pomysły na grafikę strony, a stronka ich agencji jest tylko tego potwierdzeniem. W ich portfolio znalazłam cała masę inspiracji.

    OdpowiedzUsuń