Witam na blogu Recenzje stron. Życzę miłej lektury. Zapraszam do komentowania wpisów.

niedziela, 5 stycznia 2014

Tapety od Microsoftu - bezpłatnie udekoruj pulpit swojego komputera.

Dziś strona być może wielu Internautom znana - mam na myśli witrynę pełną tapet i kompozycji do ściągnięcia na komputer, i to zupełnie za darmo. Jest to podstrona serwisu Microsoft, oferująca zawartość jak wymieniono. Koncern taki jak Microsoft z pewnością dba o przestrzeganie praw autorskich umieszczonych na ich stronie grafik. Niektóre tapety są nadsyłane przez użytkowników, i tu możemy tylko liczyć na ich osobistą uczciwość i prawdomówność. Wszystkie zawarte na podstronie dzieła są doskonałej jakości, robione jakby przez profesjonalnych fotografów, i być może tak w rzeczywistości jest. Serwis dba o ich różnorodność i liczy na fascynację nowością odbiorców, ponieważ co jakiś czas dodawane są świeże grafiki.

Tapety na pulpit podzielone są na tematyczne kategorie. I tak mamy: najnowsze tapety, zwierzęta, sztuka (ilustracyjna), sztuka (fotografie), gry, święta i pory roku, cuda natury, miejsca i krajobrazy, rośliny i kwiaty, od społeczności, panoramiczne oraz wszystkie tapety (zebrane razem i nieposortowane). Każda grafika ma swoją unikalną nazwę, nierzadko trafnie opisującą sytuację na zdjęciu. Aby ściągnąć na komputer, klikamy na "pobierz", następnie możemy sobie powiększyć ilustrację, jeśli chcemy (ikonka lupy), z menu po wciśnięciu prawego przycisku myszy wybieramy "zapisz obrazek jako ..." i zapisujemy tapetę w dowolnej lokalizacji na swoim komputerze. Na końcu klikamy prawym przyciskiem myszy na zdjęciu i wybieramy polecenie "ustaw jako tło". To cała filozofia :) Jeżeli mamy ochotę pobrać lub obejrzeć więcej zdjęć, po prostu cofamy do podstrony zawierającej fotografie zbiorczo. W przeglądarce Firefox jest przycisk cofania zaraz przed paskiem adresu witryny, tak samo, jak w Internet Explorerze.

Niektórzy wahają się, którą fotografię wybrać jako swoją tapetę na pulpit. Nic dziwnego, zdjęć jest dużo, i wszystkie - jak sądzę, nie przejrzałam ich do końca :) - są dobrze zrobione, ciekawe i ładne. Aby nie szukać zbyt wiele, proponuję przejrzeć kategorię "najnowsze tapety", nie umniejszając w żaden sposób pozostałych dzieł. Ja wybrałam jakże uroczy obrazek "Biały koń Camargue", niestety ikony na moim pulpicie nie były przez to zbyt czytelne (koń oraz ikonki po lewej stronie), toteż odbiłam zdjęcie w poziomie, używając darmowego programu PhotoFiltre, i wszystko już było jak trzeba :) Myślę, że takie działanie jak moje jest jeszcze do zaakceptowania. Z pewnością nie należy robić z obrazków galerii i umieszczać ich na swojej stronie internetowej albo w jakikolwiek sposób czynić z nich grafikę na stronę. Nie wolno też przypisywać sobie autorstwa, ale to każdy na pewno wie. Podobnie jest z tworzeniem własnych prac na podstawie pobranych fotografii. Ogólnie rzecz biorąc, witryna znana oraz godna uwagi. Jeśli szukamy legalnych tapet na pulpit, tu je znajdziemy. W internecie jest mnóstwo podobnych stron, jednakże w mojej opinii obrazki tam zawarte mogą być nierzadko "na bakier" z legalnym pochodzeniem. Po prostu Internauci na ogół dodają to, co znaleźli w sieci i akurat im się spodobało. Nie warto korzystać z podobnych witryn. Najlepiej wybrać tapety od Microsoftu lub omawianą przeze mnie wcześniej stronę "Tapety od MetroMSN". Linka do tapet Microsoftu znajdziecie poniżej:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz