Witam na blogu Recenzje stron. Życzę miłej lektury. Zapraszam do komentowania wpisów.

piątek, 24 stycznia 2014

Radio internetowe od Eska.pl

Na dzisiaj zaplanowałam prezentację witryny Eska.pl. Jest to popularna, muzyczna stacja radiowa, która nadaje również przez internet. Wielbiciele znanych hitów i nowości muzycznych powinni być usatysfakcjonowani, bo taki właśnie materiał emituje Eska.pl. Na stronie zapoznamy się z ramówką stacji, posłuchamy gorących hitów z pierwszej 20-stki lub 100-tki, przełączymy się też na dowolny gatunek muzyczny, ponieważ Eska jako stacja dzieli się na kilka rozgłośni internetowych, które grają odmienne rodzaje muzyki, takie jak: Eska Love, Eska Party, Eska R'N'B', Eska Dance, Eska Ballads lub Eska Rock. Stowarzyszone są także inne stacje, jak Wawa i Vox.fm, których możemy posłuchać na stronie Eski. Popularne piosenki są pogrupowane w formie toplist. Eska prezentuje najnowsze hity, podaje wiadomości na temat znanych gwiazd ze świata showbiznesu, można także obejrzeć teledyski. Znalazłam niedokończoną podstronę, która ma podawać najpopularniejsze teksty piosenek, ale na razie nic na niej nie ma. Stacja Eska sprzedaje specjalnie nagrywane płyty z hitami muzycznymi, które są zaprezentowane na stronie, dostępny też jest spis piosenek każdej z nich, tak, aby nie kupować w ciemno. Dodaję: kupujemy nie na stronie Eski, tylko szukamy przykładowo w jakimś sklepie internetowym.

Eska w galerii zdjęć podaje biografie znanych gwiazd, ich najnowsze hity - do posłuchania na stronie, a także informuje nas o tym, jaka z licznych podstacji Eski gra wybraną piosenkę. Możliwe są komentarze na temat wybranych piosenek lub gwiazd. Poza tym Eska posiada również stacje TV, które można sobie obejrzeć w telewizji lub na stronie. Owe rozgłośnie emitują głównie teledyski muzyczne lub ostatnio również seriale, głównie zagraniczne. Tak więc możemy posłuchać Eski TV lub Eski Party TV. Ta pierwsza dostępna jest również nie tylko w internecie, ale też (na ogół) w naziemnej, bezpłatnej telewizji cyfrowej. Kategoria Hotstuff to rozmaite plotki ze świata muzycznego, premiery, wideoczaty, wieści ze świata kina, aktualności dotyczące imprez. Podstrona Eska Games oferuje darmowe gry flash, w które zagramy na stronie, ale również i gry na PC, których wersje demo możemy pobrać na komputer. Subdomena reklamowana przez Eskę, czyli Drzyjlacha.eska.pl, jest zbliżona tematycznie do popularnych ostatnimi czasy demotywatorów. Kto był na takiej stronie, ten wie. Ogólnie rzecz biorąc są to humorystyczne, kąśliwe obrazki, w zabawny sposób przedstawiające naszą rzeczywistość.

Eska organizuje także różne konkursy, najczęściej proste - dla znawców muzyki, w których można wygrać płyty ze stajni Eski, np. Hity na Czasie. Podstrona Eska Klub prezentuje najświeższe newsy ze świata muzyki klubowej, czyli gwiazdy, hity, płyty i podcasty. Możliwe jest zarejestrowanie się, a tym samym założenie konta w Klubie Eski. Takie osoby uczestniczą wówczas w życiu eskowej społeczności, głosują na piosenki klubowe, dzielą się zdjęciami i wiadomościami o imprezach w swoich miastach. Na samym dole witryny Eski jest ikonka, po kliknięciu której możemy oglądać stronę w wersji mobilnej, czyli w telefonie komórkowym. Strona główna ponadto prezentuje internaucie wybrane zwiastuny z poszczególnych kategorii, przykładowo: Co w radiu ?, Gorąca 20, Posłuchaj, Hotstuff, Najnowsze Teledyski, Najnowsze Hity czy Radio/TV.

W podsumowaniu chcę powiedzieć, że witryna Eska.pl to prawdziwy kombajn multimedialny. Oferuje, jak już pisałam, nie tylko stacje radiowe do posłuchania, ale też teledyski lub gorące plotki. To ciekawe połączenie telewizji z radiem. Można zarówno coś sobie poczytać, jak i posłuchać wybranych hitów lub stacji radiowych. Ta zróżnicowana zawartość witryny ucieszy każdego wielbiciela popularnej muzyki, głownie pop, rock i klubowej. Eska dociera do słuchaczy radiowych, ale też do internautów, emitując swoje materiały przez tradycyjne radio FM oraz internet. Jest rozgłośnią raczej znaną, szybko się rozwijającą i nadającą dobrą muzykę. Stację preferują, z tego co wiem, osoby młode oraz imprezowicze. Ja do żadnych nie należę, no może częściowo do kategorii pierwszej :), ale i tak czasem słucham Eski, ponieważ lubię być na bieżąco z nowościami muzycznymi. Chętnym muzykomaniakom podaję adres strony:


A tu poniżej wersja mobilna:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz