Witam na blogu Recenzje stron. Życzę miłej lektury. Zapraszam do komentowania wpisów.

czwartek, 30 stycznia 2014

Całe filmy za darmo od MetroMSN.

Niedawno odnalazłam w internecie kolejną stronę (a właściwie podstronę) z filmami do obejrzenia online i bezpłatnie. Patronują jej opisywane już przeze mnie wcześniej na blogu serwisy Kinoplex oraz MetroMSN. Ten ostatni oferuje na omawianych przeze mnie podstronach oprócz darmowych filmów również tapety na pulpit. Oferta filmowa jest wystarczająca, aby zachęcić internautę do oglądania. Filmy są podzielone na kategorie: komedie, horrory i thrillery, dramaty, filmy akcji oraz bajki i filmy dla dzieci. Nie za wiele tych kategorii, jak widać :) Poza tym klasyfikacja jest niekiedy nieco myląca, np. film Underworld: Ewolucja (horror) został oceniony jako ... film akcji :) No cóż, akcji z pewnością w nim nie brakuje, ale głównie to horror.

Jeśli chodzi o komedie, to przykładowo można obejrzeć takie pozycje, jak: Konopielka; Romanse i papierosy; Vicky, Cristina Barcelona; Jasminum; Rejs czy Sztos. Są to tytuły raczej znane szerokiej rzeszy kinomaniaków. Mają one to do siebie, że ludzie chętnie je oglądają po raz kolejny. Mój faworyt to Jasminum. To polski film z tak zwanym klimatem, nieco bajkowy, trochę nierealny i nie wszystko w nim należy brać poważnie, a raczej z przymrużeniem oka. Szkoda tylko, że filmy są wyświetlane w dosyć małym okienku. Oczywiście po włączeniu filmu można je powiększyć na cały ekran, jednakże rozdzielczość tak oglądanego dzieła pozostawia sporo do życzenia.

Inną ciekawą kategorią są horrory i thrillery. Wśród nich możemy znaleźć takie perełki jak: Sierociniec, Armageddon lub Egzorcyzmy Dorothy Mills. Oglądany przeze mnie niegdyś Sierociniec pozostawił niezapomniane wrażenie: to doskonałe, wartościowe kino hiszpańskie, ze szczyptą horroru i odrobiną napięcia oraz niepewności. Filmy z tej kategorii posiadają w znacznej większości znacznik 18+, ponieważ mogą nie nadawać się do oglądania dla osób młodszych. Armageddon to thriller fantastyczno-naukowy. Tematem wiodącym jest tam groźba zagłady Ziemi przez gigantyczny meteoryt. Wielbiciele sci-fi powinni być zadowoleni, nawet, jeśli widzieli ten film wcześniej.

Kolejną ważną kategorią są dramaty. Spotkamy tu zarówno kino polskie, jak i zagraniczne. Przykładowo można obejrzeć: Chrzest, 33 sceny z życia, Labirynt Fauna, Marzyciela lub Obywatela Milka. Moim ulubionym filmem jest Labirynt Fauna. Jest on dostępny od lat 16-stu. Panuje tam atmosfera tajemniczości, baśniowości jak u braci Grimm oraz grozy. To mądre, wybitne dzieło. Kto nie widział, powinien obejrzeć. Co do Marzyciela albo Obywatela Milka, to planuję je zobaczyć w najbliższym czasie. Podobno warto, bo są one oceniane jako arcydzieła kinematografii.

A teraz filmy akcji. Tu warto wymienić jako filar tego gatunku znaną i popularną Adrenalinę. No i jest jeszcze ten nieszczęsny Underworld: Ewolucja, chyba omyłkowo tu umieszczony. Ten film oglądałam i uważam, że za dużo w nim jest bijatyk i przemocy. Nic w tym dziwnego, że został zaklasyfikowany jako 18+. Osobiście wolę część pierwszą, której w serwisie brakuje. Zastanawia mnie dlaczego. Lodową Zagładę 2012 chcę obejrzeć, chociaż niektórzy mówią, że jest miernej jakości, nastawiona raczej na komercję. Trudno mi coś powiedzieć bliżej.

Filmów dla dzieci nie ma wiele, bo tylko cztery. Wymienię je: Akeelah i jej nauczyciel, Pana Magorium cudowne emporium, Renifer Niko ratuje Święta i Lotta w krainie wynalazków. Dzieciom powinno się podobać. Chociaż ze wszystkich filmów oglądałam jedynie Renifera Niko, to i o pozostałych filmach coś słyszałam, a to już wyróżnik pewnej popularności. Wracając do Renifera Niko: uważam, że to dobre kino familijne, do którego z całą pewnością jeszcze wrócę, bo jest niepozbawione humoru :)

Na koniec chciałabym zachęcić wszystkich wielbicieli dobrego kina do odwiedzin podstrony serwisu, omawianej w tym poście oraz filmów opatrzonych linkiem. Oznaczyłam je specjalnie po to, aby osoba czytająca niniejszy wpis mogła mieć pojęcie, jakie dzieła uważam za wartościowe lub które z nich są za takie uważane przez innych. Dobrze, że istnieją jeszcze strony, które oferują (jak rozumiem legalnie) całe filmy do obejrzenia zupełnie za darmo. Taki duży serwis jak Metro MSN nie powinien chyba umieszczać nielegalnych treści. Osobom zainteresowanym podaję linka:


P.S. Zauważyłam, że na chwilę obecną (dziś jest 28 stycznia 2016) powyższy link nie prowadzi już do filmów za darmo. Widocznie była to przejściowa promocja. Teraz link łączy ze stroną główną serwisu. Jeśli jednakże chcecie obejrzeć jakiś bezpłatny film w całości, lecz zwykle (niestety) przerywany reklamami, to zapraszam tutaj:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz