Witam na blogu Recenzje stron. Życzę miłej lektury. Zapraszam do komentowania wpisów.

niedziela, 8 grudnia 2013

VOD - seriale i filmy online.

Dziś kolejna strona filmowa - mam na myśli VOD.pl. Witrynie patronuje popularny polski serwis informacyjno-rozrywkowy Onet. VOD oferuje jednak nie tylko filmy, ale i seriale, programy telewizyjne, dokumenty oraz bajki dla dzieci do oglądania w internecie. Większość z nich jest dostępna za darmo, natomiast pewna część jest oznaczona jako zawartość premium. Musimy wówczas zapłacić za obejrzenie. Płatność jest możliwa zarówno sms-em, jak i online. Zanim jednak wypożyczymy jakiś film, warto obejrzeć jego fragment w celu zapoznania się z materiałem, czy aby na pewno nam odpowiada.

Na stronie głównej VOD widzimy umieszczone tam filmy polecane przez serwis, filmy "w dobrej cenie" (przeważnie po ... 5 zł), przykładowe kino bezpłatne, seriale (najczęściej polskie), dokumenty i programy telewizyjne. Wyróżnione są także filmy najpopularniejsze i bestsellery - wśród płatnych oraz darmowych razem wziętych. Dla lubiących czytać przeznaczony jest dział aktualności. Na prawie samym dole witryny widzimy kilka promowanych kolekcji, opatrzonych tytułem "Redakcja VOD poleca". Wymienię je: "To są absurdy!", "Perły z lamusa", "Bo to jest Ameryka" i "24 filmy, które musisz zobaczyć przed śmiercią". Ostatni tytuł nieco zbyt naciągany, widać tu intensywne zapędy reklamowe, chociaż filmy może i dobre, nie twierdzę, że złe.

Teraz podział na gatunki. Wśród filmów możemy zauważyć takie rodzaje, jak: akcję, animowany, biograficzny, dla dzieci, dokumentalny, dramat, familijny, historyczny, horror, katastroficzny, komedię, komedię romantyczną, kryminalny, melodramat, muzyczny, obyczajowy, przygodowy, psychologiczny, sci-fi (mój ulubiony), sensacyjny, thriller, western i wojenny. Wśród darmowych filmów perełką, moim zdaniem, jest "Kwiat pustyni" (dramat, biograficzny). Zachęcam do jego obejrzenia w celu zapoznania się z ekranizacją znanej książki autorstwa Waris Dirie. Film przedstawia świat egzotyczny, ale i czasami okrutny, prymitywny w swoich zwyczajach.

Seriale oraz dokumenty dzielą się podobnie jak i filmy, z kilkoma różnicami, które zauważymy, odwiedzając stronę VOD. W świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój wprawi nas kino specjalnie przeznaczone na ten okres, w dziale "Filmy na Święta". Zauważymy tam filmy typowo świąteczne, jak i seriale, filmy-hity, programy telewizyjne - oczywiście ... kulinarne, przecież sporo jemy na Święta :) oraz polskie klasyki (preferowane przeze mnie to: Kiler, Stara Baśń oraz Ogniem i mieczem). Podstronie patronuje ... Tesco - oczywiście, reklama, jakżeby inaczej ;) Dostępne są również przepisy świąteczne - a po składniki ... do Tesco ;) jak również propozycje prezentów od tegoż koncernu ;)

Witryna VOD proponuje nam tylko legalne materiały - mówi o tym znaczek "OGLĄDAJ LEGALNE", umieszczony na samym dole strony. Legalne i darmowe - to wyróżna serwis VOD wśród rzeszy innych stron filmowych, oferujących niby to bezpłatne oglądanie, ale po zalogowaniu trzeba wysłać kosztownego sms-a. Tutaj strefa premium nie przekracza kwotowo, jak zauważyłam, sumy ok. 10 zł za film. To maksimum. Ogólnie mówiąc serwis VOD wart jest polecenia m.in. ze względu na brak ukrytych haczyków oraz mnóstwo darmowego kontentu. Można siedzieć i oglądać praktycznie godzinami :) Aby obejrzeć jakikolwiek film, należy na komputerze zainstalować bezpłatny dodatek Microsoft Silverlight. Na koniec dodam jeszcze, że bezpłatna zawartość jest, oczywiście, przerywana reklamami, ale przecież z czegoś trzeba witrynę utrzymać. Ogólnie mówiąc ujdzie, z wymienionego powodu. Kinomaniacy będą zadowoleni, mogąc odwiedzić tę interesującą stronę. Wymagający wielbiciele kina znajdą również, z pewnością, coś dla siebie, chociażby i przez wyszukiwarkę na górze strony. Podaję linka do serwisu VOD:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz