Witam na blogu Recenzje stron. Życzę miłej lektury. Zapraszam do komentowania wpisów.

poniedziałek, 16 grudnia 2013

Kinoplex - wypożycz film lub oglądaj bezpłatnie.

Dzisiaj kolejna strona filmowa, czyli Kinoplex. Witryna pozwala na wypożyczanie rozmaitych obrazów kina polskiego i zagranicznego. Patronuje jej serwis Gazeta.pl. Gdy założymy w niej bezpłatne konto, możemy skorzystać z płatnej opcji wypożyczania filmów. Niestety brakuje wyszukiwarki. Filmów szukamy przez ... kategorie tematyczne, grupujące filmy ogółem, takie jak: akcja, horror, przygodowy, thriller, dokument, familijny, romans, filmy polskie, dramat, komedia, sci-fi i premiera. W zasadzie jest to niezbyt duży wybór, jeśli chodzi o gatunki kina. Jeśli zaś idzie o legalność, to taki duży serwis z pewnością nie emituje, jak uważam, filmów nielegalnie z naruszeniem praw autorskich. Znalazłam nawet adekwatne oświadczenie na podstronie "Jak to działa".

Wśród licznej rzeszy filmów płatnych jest wydzielona grupa, którą możemy obejrzeć zupełnie za darmo. Należy jednak pamiętać, że co lepsze filmy, bardziej znane i popularne, są dostępne za opłatą. Na górze strony mamy intuicyjne menu, które dzieli filmy według grupy wiekowej (dla dzieci), ceny (darmowe, premium VOD), aktualności (nowe), kolekcji (np. kino brytyjskie, 6win - kino konesera, kino hiszpańskie, kino grozy, megahity, PL za darmo, Se-ma-for, Watch Docs, zagraniczne dokumenty, filmy 18+, I love New York, kino francuskie, kino sensacyjne, komedie USA, pikantne filmy, tniemy ceny czy Woody Allen). Istnieje także sponsorowana, wydzielona specjalnie kategoria "Kino Big Active", czyli oglądamy filmy przy ... tejże herbatce ;) Przeważnie za darmo, czyli wybieramy coś sobie z nieco już nieaktualnej (jeśli chodzi o nazwę) grupy "Filmy na długie jesienne wieczory". W końcu mamy już właściwie zimę, a zwłaszcza śnieg :) Jednakże temperatura jest niska, może więc warto otulić się kocem i obejrzeć dobre kino.

Jeśli chodzi o ceny płatnych filmów, to wynoszą one średnio 9 zł za jednostkę. Moim zdaniem nie jest to wygórowana cena, nie mam porównania z tradycyjnymi wypożyczalniami w tzw. realu, ponieważ tam nie chodzę. Wolę oglądać online, zwłaszcza, co tu dużo mówić, filmy darmowe :) Jeśli 9 zł to dla kogoś jednak za dużo, to jest trochę filmów dostępnych do wypożyczenia za ... 5 zł (naliczyłam raptem ... 18, szkoda, że nie więcej, w kategorii "Tniemy ceny", pozycja w menu na górze strony "Kolekcje"). Czasem możemy także obejrzeć zwiastuny, aby nie kupować filmu "w ciemno". Strona główna serwisu "Kinoplex" zawiera przykładowe filmy z takich kategorii, jak: najnowsze megahity, najnowsze filmy za darmo, najchętniej oglądane darmowe filmy ostatnich tygodni, amerykańskie komedie, polskie filmy, Watch Docs, I love New York, tniemy ceny: było 9 zł jest 5 zł oraz kino familijne.

Strona ogólnie rzecz biorąc przyzwoita, zawiera sporo darmowych filmów. Jeśli zaś chodzi o kino płatne, to ceny przeważnie nie są wysokie, podobne jak serwisie Iplex czy VOD Onetu. Mnie bardzo przeszkadza brak wyszukiwarki filmów na stronie. Jestem skazana, podobnie jak reszta Internautów, na żmudne przeszukiwanie kategorii tematycznych. Naprawdę nie wiem, dlaczego Administratorzy nie postarali się lepiej i nie umieścili takiego ważnego dodatku w serwisie. Za szczególnie wartościową kategorię uważam "Watch Doc", gdzie można obejrzeć sporo ciekawych i życiowych dokumentów. W zasadzie preferuję filmy oparte na prawdziwych wydarzeniach, także dokumenty, ale nie stronę czasem od kina sci-fi :) Witryna oferuje również rozmaite seriale do obejrzenia online. Mam nadzieję, że spodoba się Wam serwis "Kinoplex", a linka do niego umieściłam poniżej. Zapraszam do oglądania :)


P.S. Aby obejrzeć dowolny film, należy na swoim komputerze zainstalować bezpłatną wtyczkę Microsoft Silverlight. Po prostu przy próbie uruchomienia filmu pojawia się informacja oraz link do pliku, jeśli nie mamy wtyczki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz