Witam na blogu Recenzje stron. Życzę miłej lektury. Zapraszam do komentowania wpisów.

niedziela, 24 listopada 2013

Zdrowo i smacznie.

Znalazłam kolejną stronę kulinarną - nosi ona tytuł "Zdrowo i smacznie". Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne - zielona szata witryny kojarzy się, oczywiście, z roślinami i wytchnieniem, cieszy oko. Strona daje do zrozumienia odwiedzającemu ją Internaucie, że zawarte na niej przepisy są naprawdę zdrowe. A czy tak jest naprawdę ? Przepisów jest całkiem sporo, więc trudno ocenić. Może niech każdy zrobi to indywidualnie. Ja osobiście uważam, że są i takie, i takie - lekkostrawne oraz pozostałe, w końcu nadsyłają je czytelnicy. Administrator witryny pewnie dokonuje jakiejś selekcji, a kryterium ? Zdrowa kuchnia ? Możliwe. Myślę, że nawet jeśli nie aż tak zdrowa kuchnia, to przynajmniej smaczna :)

Przepisy są posegregowane na kategorie tematyczne. Na stronie znajdziemy więc podział na potrawy z drobiu, grillowane, jajeczne, jednogarnkowe (moim zdaniem najłatwiejsze w przygotowaniu, a zarazem sycące), zbożowe, makarony, mleczne, pierogi, pizza, ryby, ryż, sałatki, sojowe, sosy, sałatki, wegetariańskie, wołowina, wieprzowina, zapiekanki, zupy, pustą kategorię: z rękawa (czekającą na odpowiadające jej przepisy) oraz dodatki. Przy każdym przepisie jest imię najczęściej autorki, rzadziej autora. A podobno to mężczyźni są lepszymi kucharzami :) Nie brakuje także propozycji wypieków ciast i ciasteczek, kolejna pusta kategoria: torty, jak również znajdziemy przepisy na desery, koktajle i potrawy z owoców. Witryna proponuje nam także rozmaite diety.

Strona najprawdopodobniej utrzymuje się z reklam Google, które są doskonale w nią wkomponowane. Jeśli akurat brakuje jakiegoś przepisu, świetnie zastąpi go jakaś reklama :) Czasami trudno ją odróżnić od reszty witryny, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Wszystko to ładnie razem wygląda, przynajmniej jak na mój gust. Gratuluję Administratorowi zarobków ;) Podsumowując, warto odwiedzić tę internetową książkę kucharską, zwłaszcza, że zawarte w niej przepisy nie należą do trudnych. Poniżej podaję link (otwiera się w nowym oknie):


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz