Witam na blogu Recenzje stron. Życzę miłej lektury. Zapraszam do komentowania wpisów.

piątek, 22 listopada 2013

Powitanie i coś "smacznego" na początek ...

Witam serdecznie na moim blogu. Będzie on traktował o niezwykłych, nietypowych miejsach w sieci, jakie udało mi się odnalezć. Trochę mi się ich nazbierało w zakładkach przeglądarki. Mam nadzieję, że zainteresują i Was.

Na sam początek niebanalna witryna kulinarno-przyrodnicza, jaką jest blog Pani Danuty "Leśny Zakątek". Autorka jest pasjonatką zdrowej kuchni oraz ekologicznego i prawdziwie naturalnego stylu życia. Wypieka od lat samodzielnie w domu chleb na zakwasie, ciasta, ciasteczka oraz gotuje inne nietypowe, smaczne dania. Przepisy oraz sposób przyrządzania umieszcza na swoim blogu. Wpisy opatrzone są dobrze ujętymi zdjęciami, które ukazują zmysł estetyczny autorki.

Pani Danuta opisuje także wycieczki na łono natury, szczególnie do lasu, grzybobrania i "polowania" z aparatem fotograficznym. Na blogu jest to kategoria: "Tu często bywam". Znajdziemy oczywiście również sposoby na hodowlę ziół i roślin balkonowych.

Blog zawiera mnóstwo rozmaitych przepisów kulinarnych, o różnym stopniu trudności, podzielonych na kategorie. Wśród tych ostatnich znajdziemy więc przepisy z następujących dziedzin: bułki, chleb na zakwasie z automatu, chleb przyszłości, chleb - suchy zakwas, chleb - weekendowa piekarnia, chleby Jeffreya Hamelmana, kuchnia świąteczna - Boże Narodzenie, kuchnia świąteczna - Wielkanoc, makaron domowy, na słodko, nie tylko  na obiad, polskie śniadania, przepisy Lucyny Ćwierczakiewiczowej, przetwory zimowe, suszone warzywa i owoce lub zakwas do domowego chleba. Tak więc wybór jest ogromny. Kto odwiedzi bloga, ten sam zobaczy.

Osobiście nie piekę chleba oraz mało gotuję, jednak zauroczył mnie blog Pani Danuty. Niełatwo jest w dzisiejszym zabieganym świecie znalezć jeszcze chwilę czasu na dzielenie się z czytelnikami swoimi przygodami kulinarnymi. Ludzie przeważnie gotują co popadnie (bo nie ma czasu), resztę wolnych chwil poświęcając rodzinie (co jest ważne) lub relaksując się po cięzkim dniu. Pani Danuta znajduje, jestem pewna, na to wszystko czas. Zapraszam więc na jej bloga, a wyjdziecie z niego oczarowani.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz