Witam na blogu Recenzje stron. Życzę miłej lektury. Zapraszam do komentowania wpisów.

poniedziałek, 25 listopada 2013

Grepolis - buduj swoje miasto.

Grałam jakiś czas temu w przeglądarkową grę strategiczną Grepolis. Pamiętam, jak to jest wznosić tam swoje miasto. Nie jest to trudne. Zaczynamy od budynku Senatu, w którym możemy zlecić postawienie innych budowli, jak na przykład: Obóz drwali, Gospodarstwo, Kamieniołom, Magazyn, Kopalnia srebra, Koszary, Świątynia oraz inne. Niektóre budynki rozwinięte do określonego poziomu odblokowują inne. W sumie mamy ich 20 rodzajów. Kolejne poziomy czynią je mocniejszymi (jak Mury miejskie), dostarczającymi więcej surowców (np. Kopalnia srebra) lub obszerniejszymi (Magazyn).

Nasze miasto może być chronione i wspomagane przez określone bóstwo - przykładowo przez Atenę, Zeusa czy Herę. W tym celu budujemy i rozwijamy do określonego poziomu Świątynię. Dostarcza nam ona Bożych Łask, liczonych na ... sztuki :) Dzięki nim możemy rzucać zaklęcia zarówno na własne miasto, jak i na obce (przynoszące mu pożytek lub szkodę, jeśli jest ono wrogie). W celu podboju innych miast szkolimy i powiększamy nasze wojsko. Mamy do wyboru różne jednostki, jak łuczników, hoplitów, konną kawalerię, mieczników lub jednostki mityczne. Te ostatnie otrzymujemy dzięki bogom. Oczywiście to również wymaga określonej liczby zasobów.

W budynku zwanym Akademią rozwijamy technologię, aby móc poprawić sposoby walki, techniki wznoszenia budowli albo wzmocnić siłę wojsk. Gospodarstwo dostarcza nam wolnych mieszkańców, którzy mogą być szkoleni na żołnierzy. Na Targowisku wymieniamy się towarami. Port umożliwia nam tworzenie jednostek pływających, zarówno przydatnych do ataku, jak i transportu dóbr materialnych.

Dla osób chcących szybciej rozwijać grę lub pragnących zwiększyć jej możliwości są dostępne opcje premium (kupujemy sztuki złota). Możemy zapraszać znajomych, wysyłać sobie wiadomości, otrzymywać raporty, organizować się w sojusze lub zajrzeć na forum gry. Mankamentem jest powrót gry do stanu początkowego (łącznie z wyborem po raz kolejny świata gry) po dłuższym okresie bezczynności, czyli braku logowania się. Najlepiej więc robić to codziennie. Ogólnie rzecz biorąc gra jest ciekawa, wciągająca i dająca pole do popisu dla budowniczych - wojowników. Dla chętnych podaję link do rejestracji konta w grze:


P.S. Dlaczego zrezygnowałam ? Otóż korzystając tylko z darmowych funkcji gra posuwa się zbyt wolno jak dla mnie. Nie chciałam wydawać pieniędzy na sztuki złota, czyli walutę premium. Powiedziałabym, że to gra dla tych bardziej cierpliwych, chcących i mogących dłużej poczekać na mozolny rozwój miasta. Poza tym jak tylko jako tako rozbudowałam swoją osadę, zaczęły się ataki graczy, a tego zdecydowanie nie lubię. Liczyłam na nieco dłuższy okres pokojowy (wstępnie dają taki). Tak więc, mając na uwadze powyższą sytuację, wolałam skasować konto. Mimo tego gra może okazać się wartą uwagi dla pozostałych Internautów, z charakterem odmiennym od mojego :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz